Zatvoriť

Začiatkom roka si EUROPA SC dala záväzok, že sa pokúsime urobiť maximum preto, aby sme znížili našu ekologickú stopu, eliminovali zbytočný odpad a posunuli sa smerom k zelenšiemu prístupu k našej planéte. Keďže téma odpadov a plastov sa bytostne dotýka nás všetkých, chceme sa o získané vedomosti podeliť a preto sme pre vás pripravili zaujímavé EKO podujatie.

Príďte nás pozrieť tento piatok 4. októbra 2019 do Europa SC a zistiť viac o Zero-waste životnom štýle.

O 10:00 otvoríme o Zero-waste trhy na ktorých sa predstavia predajcovia bezobalových, kompostovateľných a recyklovaných produktov. V rámci diskusno-prednáškového bloku od 13:00 nám o bezodpadovom životnom štýle prídu porozprávať odborníčky Petra Slezáková zo Zero-waste Slovakia a Zuzana Labašová z Centra environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA. Príbeh recyklovaného papiera nám predstavia z SHP Harmanec, ktorý spracováva recyklovaný papier na ďalšiu výrobu.

Nebudú chýbať tipy na správny výber kozmetiky a drogérie, ktorá neuškodí nám ani planéte, rady ako neplytvať potravinami, workshop správneho triedenia odpadov, a tvorivé dielne v rámci ktorých si povieme niečo o tom, čo je to upcyklácia.

Program/ Talk zóna:

13:00
Petra Slezáková: Čo je Zero Waste životný štýl – prečo je to dnes horúcou témou a ako sa dá aplikovať do každodenného života

14:00
Petra Slezáková: Ako aplikovať Zero-waste v domácnosti

16:00-17:00
Živica – aktívny workshop / diskusia
Ako môže rodina žiť bez odpadu?

17:00
Petra Slezáková: Ako neplytvať potravinami - Praktické tipy do každej domácnosti

17:30
SHP Harmanec: Príbeh papiera

18:00
Petra Slezáková: Kozmetika a drogéria - Ako si správne vybrať a neškodiť sebe ani planéte

Workshop zóna:
14:30 Kurz šitia na stroji
15:00 Petra Slezáková: Ako správne triediť odpady
15:30 -16/17:30 Tvorivé dielne / Workshop: Čo je to upcyklácia?
17:30 Kurz šitia na stroji