Britská kráľovská rodina bola vždy pod drobnohľadom verejnosti, no zamysleli ste sa niekedy, čo členovia „spoločenstva koruny“ robia, keď nerobia?
V tých vzácnych momentoch, keď ich kalendáre neplnia večierky, audiencie, pracovné cesty a hasenia škandálov, prestávajú nasledovať kráľovský protokol a sú z nich ľudia ako my, so všednými záľubami a často aj s nevšedným talentom.
V ére virtuálnej písomnej komunikácie je pero v ruke priam mimozemský element, ale určite si ešte pamätáte na to plné sústredenie, keď sme v prvej triede trénovali proporčnosť línií na veľkom písanom „elku“. Vojvodkyňa zo Sussexu si kreslenie vlnoviek a oblúkov obľúbila až tak, že si na nich postavila živobytie. Meghan v krasopise excelovala dávno predtým, ako spravila kariéru televíznej herečky. Kaligrafický talent ju živil, zatiaľ čo behala po konkurzoch. Kým jej kolegyne, začínajúce herečky, obliekali cez deň čašnícke uniformy, Meghan volila čudesnejší outfit. Bavlnenú ponožku navlečenú na ruke. To preto, aby sa na jej výtvarné diela nedostala ani kvapka potu. Profesionálka v krasopise vyučovala kaligrafiu v Los Angeles a tvorila korešpondenciu pre viacerých prominentných klientov vrátane dizajnérskej dvojice Domenico Dolce & Stefano Gabbana.
Tip na nákup: kniha, ktorá vás zasvätí do tajov kaligrafie (nájdete v predajni Panta Rhei)
Najzbožňovanejšia členka kráľovskej rodiny a princezná s najtragickejším osudom bola v časoch, keď jej ešte dávali bulvárni fotografi pokoj, akčnou dievčinou, ktorá nie a nie obsedieť. Baletných snov sa pre svoju výšku musela vzdať, ale voľnosť, akú pociťovala pri tanci, jej dávalo aj potápanie. Asi vás ani neprekvapí, že pod hladinou dokázala „tancovať“ s rovnakou gráciou ako na parkete. Dianine ladné ponory boli také legendárne, že dokonca dostali meno na jej počesť. „Špeciál slečny Spencerovej“ je umenie elegantne vhupnúť pod hladinu s len minimálnym rozčerením vody.
Tip na nákup: vodotesná kamera pre lov zážitkov pod hladinou (nájdete v predajni Datart)
Už od detstva mal Charles povesť citlivého a ostýchavého chlapca. Nebolo tajomstvom, že nedávno zosnulý princ Philip celý život protežoval ráznejšieho potomka, dcéru Anne a nevedel sa preniesť cez submisívnu povahu svojho prvorodeného syna. Charlesova introvertnosť sa premietla aj do jednej z jeho najväčších záľub – záhradkárčenia. Ktovie, možno mu kontakt so zemou pomáha držať sa pri zemi, alebo mu vyhovuje pokojná scenéria zelene ako vyvažujúci protiklad k rušnému palácovému životu. Isté je, že ak by ste hľadali odborníka na zakladanie živých plotov, ťažko nájdete väčšieho machra vo fachu. Charles je hrdým patrónom National hedgelaying society, prastarej britskej inštitúcie s ekologickou ambíciou uchovávať „zelené tepny“, ako sa v Británii hovorí živým plotom.
„Čo si neurobíš sama, neurobí ti to nikto,“ je filozofia vojvodkyne z Cambridgu, keď príde reč na fotenie. Niežeby Buckinghamský palác nemal v adresári kontakty na najvychytenejších svetových fotografov, no Kate im rada „kradne“ zákazky. Nie však z pozície privilegovanej paničky s názorom, že drahý foťák supluje nadanie. Manželka princa Williama fotenie kedysi študovala, takže vie, čo robí. Je patrónkou Kráľovskej fotografickej spoločnosti a viacnásobne oceňovanou aj vystavovanou autorkou fotiek, čo obleteli celý svet. Tú najmedializovanejšiu by ste určite spoznali aj vy. V roku 2015 zachytila Kate rozkošný súrodenecký moment, ako vtedy dvojročný princ George drží svoju čerstvo narodenú sestru Charlotte. Fotografia prepísala históriu, pretože to bolo vôbec po prvý raz, čo sa člen britskej kráľovskej rodiny podpísal pod oficiálne vydaný portrét z paláca.
Tip na nákup: štýlový fotoalbum s jarným motívom (nájdete v predajni Ševt)
Prvá dáma Buckinghamského paláca skrýva za strohou vizážou komediálne vlohy. Svojich najbližších vraj zvykla v mladších rokoch baviť imitovaním ľudí a ich dialektov. Je tiež zručná jazdkyňa, schopná automechanička a podobne ako jej nevesta Kate, má cit pre portrétne fotenie. Navyše, od detstva je filatelistka. V paláci svätého Jamesa má uložený trezor s vyše 200 škatuľami a 300 albumami plnými známok. Súčasťou kráľovninej zbierky je aj nezohnateľný kúsok, Maurícius vydaný v polovici devätnásteho storočia, považovaný za jednu z najhodnotnejších známok na svete. Ku kráľovnej sa dostal ako dedičstvo po starom otcovi, ktorý ho kúpil v roku 1904 za „symbolických“ 1 450 britských libier. V roku 2002 odborníci ohodnotili tú istú známku na rovné dva milióny!