Rúško či respirátor. Náš (už) každodenný prejav zodpovednosti si často vyberá svoju daň v podobe podráždenej pokožky.
Nepriedušné prostredie môže prispievať k upchávaniu pórov či tvorbe šupiniek a ekzémov. Ako týmto problémom bezpečne predísť, sa dozviete v nasledovných radách.
Po dlhom dni s rúškom na tvári je azda tým najdôležitejším krokom v starostlivosti o pleť jej dôkladná, ale šetrná očista. Pre hĺbkové čistenie odporúčam produkty s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá zbavuje póry nečistôt a zvyškov make-upu. Na druhej strane je však dôležité nepoškodiť prirodzenú ochrannú bariéru našej pokožky použitím priveľmi penivých a vysušujúcich produktov s vysokým obsahom mydla. Nezabúdajte, že aj po čistení micelárnou vodou je potrebné pokožku dodatočne opláchnuť!
Pravidelným odstraňovaním odumretých buniek z povrchu kože sa môžete vyvarovať tvorbe nedokonalostí, zmierniť ich prejav či urýchliť ich hojenie. Kávové či iné pílingy by som však v tomto prípade obišla. Správna voľba pre mechanicky dráždenú pokožku je jednoznačne jemný exfoliačný produkt na báze AHA kyselín. Vybrať si môžete medzi účinnosťou kyseliny mliečnej, glykolovej či mandľovej. Každá z nich okrem spomínaných benefitov zabezpečí aj žiarivý a mladistvý vzhľad vašej pleti.
Správny spôsob hydratácie je najlepší spôsob, ako pokožku dlhodobo chrániť pred iritáciou vonkajšími vplyvmi. Pri používaní rúška je vhodné zamerať sa na ľahšie produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá pleť nezaťaží, no uzamkne v nej potrebnú vlhkosť. Vítané sú aj praktické spreje s obsahom upokojujúcich zložiek, ako sú aloe vera, harmanček či ružový a levanduľový hydrolát. Vyživujúce krémy a olejové séra si doprajte ideálne až vo vašej večernej pleťovej rutine.
Produkty nájdete v : Douglas
Vyhnite sa zbytočným vrstvám make-upu. Zamerajte sa napríklad na pútavé očné linky či upravený vzhľad obočia. Zmatňujúci púder či prírodný bentonitový íl však môže poslúžiť ako efektívny pohlcovač vlhkosti tvoriacej sa pod rúškom.